Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
20-11-2020 14:15:05

7. Olağan İl Kongrelerine canlı bağlantı...

Cumhurbaskanı Erdoğan, AK Parti Burdur, Gümüşhane, Isparta, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongrelerinde konuşmada, “İnsan mümkün hareket olduğu kadar azaltarak virüsün bulaşma düşürecek ilave tedbirler almak mecburiyetinde kaldık. Milletimiz, 'TAMAM' diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kuralları ile bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse inşallah, birkaç hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız ”dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Burdur, Gümüşhane, Isparta, Kastamonu ve Sinop 7. Olağan İl Kongrelerine, Vahdettin Köşkü'nden video konferans yöntemi ile birleşerek partililere hitap etti.

"SALGININ YENİ DALGASI TÜM DÜNYAYLA BİRLİKTE TÜRKİYE'Yİ DE ETKİSİ ALTINA ALDI"

Cumhurbaskanı Erdoğan konuşmasının başında, salgın tedbirleri bugün son beşini gerçekleştirdiklerine işaret etti.

Salgının yeni dalgasının tüm dünyayla birlikte Türkiye'yi de etki altına aldığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu sebeple, insan hareket mümkün olduğu kadar azaltarak, virüsün bulaşma düşürecek ilave tedbirler almak mecburiyetinde kaldık. Milletimiz, 'TAMAM' diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kuralları ile bu tedbirlere hassasiyetle riayet ederse, inşallah birkaç hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız ”dedi.

Aksi takdirde sınırlamalara devam etmek, hatta ilave tedbirler almakta kalınacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şayet bu süreçten en az kayıpla ve darı çıkacak olursak ülkemizi ve darı parlak bir geleceğin beklediğine inandığını. Geçtiğimiz 18 yılda ülkemize demokraside ve ekonomide kazandırdığımızda, yeni sipariş hedeflerimize ulaşmanın itici gücü olarak kullanacağız ”diye konuştu.

"BİRLİĞİMİZE, BERABERLİĞİMİZE, KARDEŞLİĞİMİZE DAHA SIKI SARILDIK"

Salgın döneminde sağlık alanında Kürt altyapının ne derece hayati öneme sahip olduğunun görüldüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı şekilde eğitimden ulaşıma, enerjiden sanayiye kadar ona benzer Yatırımlarla Türkiye'yi bugünler için hazırladıklarını anlattı.

Cumhurbaskanı Erdoğan, “Bir ardı ardına yaşadığımız saldırılar ve karşılaştığımız tuzaklar, tıpkı bir asır önce yapılmaya çalışıldığı gibi, bizi Anadolu bozkırlarına hapsetme amacı taşıyordu. Milletimizle birlikte, İstiklal Harbi'den sonraki en büyük mücadelemizi uygulamak, bu kirli senaryoyu yırtıp çöpe attı. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize daha sıkı sarıldık. Vatanımıza, ezanımıza, bayrağımıza daha sıkı sarıldık. Medeniyetimize, tarihimize, kültürümüze, uzunca bir süre bize unutturulmaya çalışılan haklarımıza daha sıkı sarıldık. Kendi vatandaşlarımızla birlikte kalbini ve gözünü bize yöneltmiş tüm dostlarımızın dualarıyla aşa aşa bugünlere geldik ”açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin kendi iradesini siyasetine, diplomasisine, sahaya yansıttıkça, rahatsızlıkların ve tepkilerin dozunun da arttığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan saldırılara savunmada kalarak cevap vermek yerine üzerine üzerin gittiklerini, ihanetleri ortaya çıkardıklarını anlattı.

FETÖ'yü, bölücü terör örgütlerini, vesayet odaklarını birer birer etkisiz hâle getirdiklerini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine devam etti: “Irak'ta ve Suriye'de, bölgemizin ve medeniyetimizin kalbine bir hançer gibi saplanacak kurmaya kalktılar, önünden geçtik. Ekonomimizi yıkmayı denediler, Ağustos reformlarımızı yeni bir anlayışla hızlandırarak bu saldırıyı da engelleyecek katılacaklar. Gelişmiş ülkelerin dahi önüne geçemediği salgın dalgasının altında kalmamızı umdular, tam tersine kendimizle birlikte tüm dostlarımıza el uzattığımız bir mücadele iklimi tesis ettik. Ne yaşarsak yaşayalım demokrasiden, milî iradenin üstünlüğünden, hak ve özgürlüklere sahip çıkmaktan, tekrarlanabilirlığımızdan vazgeçmedik. Şimdi bu süreci, yeni hukuk ve ekonomi reformlarıyla daha da ileriye taşıyacak bir atılım başlatıyoruz. ”

“ÜLKEMİZE YAPTIĞIMIZ HER YATIRIMDA, PROJEDE SAMİMİYDİK”

Cumhurbaskanı Erdoğan, AK Parti'nin samimiyetine işaretleyerek, “Biz milletimize verdiğimiz sözde samimiydik. Biz ülkemize yaptığımız hizmette, her projede samimiydik Yatırımda. Biz Türkiye'nin beklentisi ve düzeydeki her çıkarını savunurken samimiydik. Biz doğrudan beklemeyi hedef alan saldırılar karşısında verdiğimiz mücadelede samimiydik. Biz 83 milyon vatandaşımızın özgürlüğünü genişletmek, güvenliğini temin etmek, refahını artırmak için attığımız adımda samimiydik. Cumhur İttifakı'nı kurarken de samimiydik ”ifadesini kulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası mücadelesini, nice sınam başarılı geçerek bugünlere gelen Cumhur İttifakı'nın çatısı altında yürüttüklerini vurgulayarak, ülkenin ve iletişim menfaatleri söz konusu olduğunda tüm bireysel ve siyasiların üzerine çıkılabileceğinin en güzel olan olan Cumhur İttifakı'nın gidişinden de gayet memnun dedi.

Cumhurbaskanı Erdoğan, "Sayın Bahçeli'yi ve tüm MHP camiasına 15 Temmuz darbe girişimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Baş olmak üzere, ülke ve milletin menfaatine olan hususta yanımızda bulundukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum" açıklamasında bulundu.

“İSTİKAMETİMİZDE EN KÜÇÜK BİR DEĞİŞİKLİK YOKTUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan kimi kişisel açıklamalar ile reform gündemimize yaptığımız vurgular bahane ile yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz. Velev ki geçmişte çalışmış olsak bile hiç kimsenin şahsi ifadeleri Cumhurbaşkanı'yla, Hükûmetimizle, Partimizle hukuk hâle getirilemez. Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir ve istikametimizde en küçük bir değişiklik yoktur ”dedi.

Teröre bulaşmış, terörle el ele, kol kola yürüyenlerin hiçbir zaman ne yanlarında ne yanlarında ne de dirsek teması kişiler olamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını sürdürdü: “Şu anda yargınınımızın kullanımı altında bizim kendi, insan, Yasin Börülerimizin ölüm nedenlerine, Kobani katliamının failleri hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları asla ve asla savunulamaz. CHP'nin ve arkasındaki mahfillerin dümen suyuna girenlere, 'Siz gidin heykellerinizle, iç kavgalarınızla, karanlık pazarlıklarınızla uğraşın, düşün bu ülkenin ve milletin yakasından.' diyoruz. Türkiye'yi tekrarya şikâyet ederek, başka bir topluluğun başkalarına nasıl ve nerelerden saldıracaklarını bize bildirin, dününü yalanlayarak siyaset yaptığını sananların sonu hüsran olacaktır. Gezi eylemlerini organize edenlerin savunucu olamayız. "

Cumhurbaskanı Erdoğan, Gezi olaylarının finansörlüğünün yapan hiç bir zaman savunucusu olmadıklarının altını çizerek, “Terör örgütleriyle el ele, kol kola, omuz omuza, Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlerle biz birlikte olamayız. Gezi olaylarının finansörü olanlarla, Kavala'larla, hiçbir zaman bir arada olamayızlarla. Kobani'yi unutamayız. Biz Diyarbakır'da Kürt kardeşlerimizi öldürenlerle, onların savunuculuğunu yapamayız. Hukuka sarılarak onların savunmasını girenler kusura bakmasınlar artık bilmeleri lazım ki AK Parti hiçbir zaman savunmaz, savunmaz. Ama AK Parti Diyarbakır'da öldürülen Yasin Börü kardeşlerimizin yanında, yanında devam devam edecek ”şeklinde konuştu.

"NATO BAŞTA OLMAK ÜZERE BATI İTTİFAKLARININ EN GÜÇLÜ ÜYESİ OLDUK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa'nın ayrılmaz bir parçası olduğunun altını çizerek, “Daima, NATO'nun Batı İttifaklarının güçlü üyesi olduk. Bizi başka arayışlara mecbur bırakmadıkları savunmadan ticarete kadar tercihimizi hep batıdan yana kullandık. Ama bu, ülkemize ve milletimize yönelik açık saldırılara, farklı kılıflar altında dayatılan haksızlıklara, çifte standartlara boyuneceğimiz açık da gelmiyor ”uyarısında bulundu.

Avrupa Birliği'ne, tam üyelikten mülteciler meselesine kadar Türkiye'ye sözleri tutması ve birlikte daha yakın, daha verimli bir iş birliği tesis çağrısında bulunan Cumhurbaskanı Erdoğan, “Aynı temenniyi, müttefikimiz Amerika'yla olan ilişkilerimiz için de ifade ediyoruz. Türkiye'nin sınırlarının güvenliği ve savunma sözcüğü saygı gösteren bir Amerika ile küresel ve küresel faaliyet yapabilecek çok işimiz olduğunu düşünüyoruz ”dedi.

"EVLATLARIMIZA MİRAS OLARAK 2053 VİZYONLARINI HAYATA GEÇİRECEKLERİ BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE'Yİ BIRAKACAĞIZ"

Cumhurbaskanı Erdoğan, Türkiye'nin kadim tarihî ilişkilere sahip olduğu Türk Cumhuriyetleri, Rusya, Körfez ülkeleri ilan olmak üzere tüm Asya ve Afrika coğrafyası ile çok büyük iş birliği potansiyeline sahip işaret etti.  

“Böylesine geniş bir vizyona sahip Türkiye’yi, kendilerinin dahi uymadığı kuralları bahane ederek köşeye sıkıştırmaya çalışanlardan, artık bu yöntemlerden vazgeçmelerini istiyoruz” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bizim hiçbir ülkenin hakkıyla, hukukuyla, hele hele siyasi ve toprak bütünlüğüyle asla sorunumuz yoktur. Tam tersine biz, müdahil olduğumuz her yerde bu ilkeler çerçevesinde hareket ediyoruz. Ülkemizin karşısına dikilenlerin ise ya terör örgütlerinin, ya darbecilerin ya zalim rejimlerin yanında saf tuttuğunu görüyoruz. Geçmişleri sömürge ve zulüm utançlarıyla dolu olanların, bugün aynı düzeni başka görünümler altında sürdürme gayretlerini yüzlerine vurmak bir suçsa, evet suçluyuz. Mazlumların ve mağdurların yanında yer almak, onların sesini dünyaya duyurmak, imkân bulduğumuzda da haklarını bilfiil sahada korumak bir suçsa, evet suçluyuz. Herkes için adalet, herkes için özgürlük, herkes için refah, herkes için aydınlık bir gelecek istemek suçsa, evet suçluyuz. Ama bizim için bu şekilde davranmak, medeniyetimizin ve tarihimizin üzerimize yüklediği bir sorumluluktur. Bu sorumluluktan, kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın, kaçmadık ve kaçmayacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin umudunun AK Parti’de olduğunu vurgulayarak teşkilat çalışmalarında vatandaşlarla kurulacak gönül bağının önemli olduğunu anlattı.

Parti teşkilatlarını güçlendirerek yeni isimlerle, heyecanlarla, yeni enerjilerle 2023’e hazırlandıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah evlatlarımıza miras olarak, 2053 vizyonlarını hayata geçirecekleri büyük ve güçlü Türkiye’yi bırakacağız” dedi.

Görev alan teşkilat mensuplarına başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti teşkilatları olarak, hükmet olarak, Meclis grubu olarak daha çok çalışmamız, daha çok gayret göstermemiz gereken bir döneme girdik. Sizler de illerdeki temsilcilerimiz olarak bu yeni sürecin lokomotifini üstleneceksiniz. Rabbim yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin diyorum. Bu duygularla Burdur, Gümüşhane, Isparta, Kastamonu ve Sinop il kongrelerimizde görev üstlenecek arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Hepinize bir kez daha sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum. "

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.